Kære medlemmer.

Så er det igen blev tid til at fordele posterne med, at slå græsset ved kajakskurerne og bådpladser (det er ”kun” plænen til højre for asfaltstien

som skal slås).

Græsset i perlesten langs bolværket skal ikke slås, dette græs og ukrudt SKAL passes (fjernes at den enkelte bådejer)

Vi har sat en ansvarlig på hver uge. Dette er måske ikke nødvendigt men afhængig af varme og nedbør må den ansvarlige selv vurdere om græsset skal slås.

Passer ugen ikke kan I naturligvis selv bytte rundt.

Græsslåmaskinen (netop kommet retur fra service) står i rummet på bagsiden af syd-skuret, og der er flere dunke med benzin. Alle medlemmer burde have en nøgle. Hvis I mangler en nøgle til skuret, så kontakt: Jens Schou mobil 26882482 mail js@translift.dk

Håndtering af maskinen bør være lige til. Der er choker til højre (skub choker lidt tilbage når den er startet). Før start trækkes bøjle foran grebet tilbage. Tror det giver sig selv.

Hvis der mangler benzin eller er andre spørgsmål, så kontakt, Max Vibæk 72424806 eller mail: max.vibaek@gmail.com.

Hvis du ikke står på listen og meget gerne vil slå græsset på vores flotte plæne så et send mig en mail på: max.vibaek@gmail.com


Denne oversigt kommer op i skuret. SÆT ET KRYDS NÅR I HAR SLÅET PLÆNEN.


Uge Navn Mail Medlem Udført dato:

17

Henning Meier Hansen

meoprivat@gmail.com

157


18

Max Vibæk

max.vibaek@gmail.com

174


19

Thomas Skall

thomas@skall.dk

169


20

Claus Efsen

claus@eefsen.dk

179


21

Susanne Oxvig

yobynnek19@gmail.com

135


22

Jørgen Iversen

iversen.joergen@gmail.com

167


23

Christian Hammeken

chr.hammeken@gmail.com

184


24

Peter Bay-Clausen

peterbayclausen@gmail.com

111


25

Tommy Nordfalk

nordfalk@gmail.com

150


26

Morten Lind

mortenlind64@gmail.com

145


27

Kurt Reitz

reitz@mail.dk

139


28

Bjarne Togsverd

libtogsverd@gmail.com

175


29

Helle Jensen

helle@bang.dk

176


30

Niels Wøggsborg

woeggsborg@mac.com

92


31

Anton Niels Hansen

antonnyha@gmail.com

178


32

Elin Laursen

Elin.Bach.Laursen@gmail.com

64


33

Peter R. B. Hatlö

peter.hatloe@gmail.com

62


34

Ann Fenger Benwell

ann.benwell@gmail.com

181


35

Kell Lindegaard

lklindegaard@webspeed.dk

149


36

Jesper Randlev Nielsen

jrn78@hotmail.com

136


37

Olaf Skov

overgaardskov@dadlnet.dk

182


38

Bo Jensen Møller

bojensenmoller@gmail.com

183


39

Hans Juul Jacobsen

Hans-Juul.Jacobsen@saint-

gobain.com

122


40

Maria Weiland Niemann

mariawniemann@gmail.com

119


41

Peter Nygaard

peternygaard@live.dk

180


42

Marie-Louise Bjerggaard Lotz

lotz@ertner.dk

185


43

Mette Barfort

berntniel@gmail.com

186


44

Niels Erik Nielsen

neni@artneni.dk

27


45

Bill Lindeneg

lene.roedbro@gmail.com

13


46

Kirsten Feldthaus

kirsten.feldthaus@gmail.com

187